O mne

Certifikovaný odborný poradca v oblasti zmeny životného štýlu 

Moje meno je Petronela Žigraiová, pseudonym Fruffo (prezývka zo základnej školy :) ). 
Narodila so sa prvý letný deň 1988, čo sa na mne aj podpísalo. Milujem leto, teplo a slnečnú energiu, ktorá ma vie nakopnúť na celý deň.
V roku 2013 som vyštudovala Prírodovedeckú fakultu na UPJŠ v Košiciach ako Geograf-Hydrológ. Venovala som sa tvorbe historických máp a z tejto profesie mi zostal koníček - zber máp a atlasov.


Toto video je o mne a o mojom výsledku. 

Pusti si ho aj s hudbou (pieseň, ktorá mi v ťažkých časoch pomáha).
Život je aj o ťažkých chvíľach, ale ak niečo veľmi chceš, DOKÁŽEŠ TO!

Ak chceš vedieť ako radím a pomáham klientom,

 pridaj sa len ako pozorovateľ: 

Môžeš ma kontaktovať poslaním svojho 

E-mailu a ja sa ti ozvem ...

Prečo som zmenila profesiu?

Náhody neexistujú,,,
,,, všetko zlé je na niečo dobré.

Môj dôvod

Síce mi to trvalo trošku dlhšie, ale aj napriek tomu som zistila čo ma v živote baví a napĺňa. 

Boli Vianoce 2006, a práve vtedy sa mi otočil život naruby. Hospitalizovali ma v Košickej nemocnici s veľmi vážnou chorobou: Steven-Johnsonov syndróm. Nebudem rozvádzať príznaky ani medicínske výsledky. Dôležité je to, že som zistila silu svojho podvedomia a túžbu ŽIŤ. 

Po niekoľkých týždňoch prišiel okamih, kedy mojej mamke oznámili aby sa so mnou rozlúčila. Napriek tomu, že som ani nedokázala zdvihnúť prst na ruke, tak moje vedomie bolo tak silné, že po tomto okamžiku sa začal môj zdravotný stav zlepšovať. 
V hlave sa mi odohrával boj, bola som príliš mladá a nič záslužne som nedokázala, tak prečo by som mala opustiť tento svet? Dostala som sa z toho najhoršieho a žijem. Zdravotné problémy a návštevy u lekárov ma prenasledovali ďalších 8 rokov. Musel prísť ďalší kopanec - bolesti chrbtice, tak silné že som mala problém prejsť zo spálne do obývačky. A moja reumatologička vyhlásila, že si na tú bolesť musím zvyknúť. A tu začala moja cesta za zdravím...

Cesta za zdravím...

Začala som študovať ako funguje ľudský organizmus, aký vplyv má na naše zdravie pitný režim a pravidelná strava. Čo v strave nesmie chýbať a čo treba do stravy doplniť aby naše telo fungovalo ako hodinky. 

Dokázala som si zlepšiť svoj zdravotný stav a zvýšiť kvalitu života. Po dlhých rokoch môžem bez problémov chodiť na túry a športovať.

Dostala som sa do Klubu zdravého životného štýlu v Košiciach, kde som sa rozhodla: "Ak som dokázala pomôcť sama sebe skvalitniť život, tak prečo by som nemohla pomôcť aj ostatným."

Navštevujem všetky školenia, zúčastňujem sa seminárov a prednášok s poprednými doktormi a ľuďmi, ktorý v tejto profesii pracujú už niekoľko rokov. A samozrejme vzdelávam sa deň, čo deň čítaním výberovej literatúry.

Táto práca ma napĺňa, pretože sa dokážem vcítiť do kože ľudí, ktorí majú zdravotný problém, ale aj do kože tých, ktorí potrebujú regulovať svoju telesnú hmotnosť. A pomocou mojich znalostí, ale aj bohatého programu nášho Klubu dokážem pomôcť ľuďom zmeniť ich životný štýl.