Krvná skupina 0

23.05.2017

Určite viete, že ak máte krvnú skupinu 0, môžte krv darovať všetkým krvným skupinám, no naopak, prijať krv môžte len od darcu s krvnou skupinou 0.  Pretože krv typu 0 neobsahuje antigény A ani B a obsahuje protilátky anti-A i anti-B.

Darcovia krvi 0 sú náchylnejší na niektoré ochorenia ako napríklad vredy, dysfunkcia štítnej žľazy, nízka hladina štítnej žľazy a jódu. Tieto poruchy im môžu spôsobiť veďlajšie účinky ako naberanie hmotnosti či zadržiavanie vody. 

Ich výhodou ale je, že sú rodení ako vodcovia. V Japonsku sa vás na pohovore môžu dokonca spýtať aká ste krvná skupina. Ak je vaša krvná skupina 0 máte predpoklad byť zodpovedný, zaväzujúci, organizovaný, zameraný, svedomitý a praktický. 

"Nulky" sú zvyčajne hyperaktívny a impulzívny. Sú citlivejší na situácie keď sú pod tlakom a v kombinácii s nezdravou stravou sú náchylnejší na metabolické procesy, ako je inzulínová rezistencia, znížená aktivita štítnej žľazy a naberanie hmotnosti. Taktiež majú vysoké množstvo žaludočnej kyseliny, čo vedie k tvorbe vredov.  

Mali by ste cvičiť 3-4 krát do týždňa. Pre krvnú skupinu 0 sa odporúča aerobik, beh, plávanie, lyžovanie, jazda na bicykli. 

Odborníci odporúčajú, aby ste sa vyhýbali alkoholu a kofeínu. Kofeín zvyšuje úroveň adrenalínu, ktorá je pri ľuďoch s krvnou skupinou 0 už aj tak pomerne vysoká